Znáte jarní houby?

clanok-jarne-huby-smrcok-obycajny

Ani jsme se nenadáli a už tu máme první jarní den. Sníh postupně taje a slunce začíná o něco více vystrkovat své teplejší paprsky. Není to jen začátek jara, ale hlavně pro houbaře začíná sezóna. Jste zvědaví, jaké poklady se dají v tomto čase najít? Čtěte dál a dozvíte se, jakými skvělými houbami si můžete ochutit vaše jídlo.

 

Smrže


Houby, které jsou nedoceněné v našich končinách. Roste u nás přibližně deset druhů smržů, mezi nejznámější patří smrž obecný, obyčejný, kuželovitý nebo polovolný. Nemají příliš vábný vzhled, spíše naopak a neznalý houbař je spíše obejde než aby se u nich zastavil. Velká chyba.

 

clanok-jarne-huby-smrcky-obycajneFoto: hubarstvo.sk

 

Smrž jedlý je v skutku velmi chutná a v zahraničí vyhledávaná houba. Je velmi podobná medovému plástu, nejvíce se vyskytuje v lužních lesích. Pokud je příznivé počasí, začíná růst již v březnu. Nejvíce se však objevuje v dubnu či květnu. Charakteristickým rysem je, že roste jen pár týdnů, nanejvýš měsíc. Smrže jedlého je potřeba hledat zejména ve světlých listnatých lesích, na travnatých mýtinách, v parcích a zahradách. Nejvíce se mu však daří v teplých vlhkých lužních lesích.

Při sbírání smržů je potřeba být opatrný, abyste si ho nezaměnili s ucháčem obecným, který je jedovatý. Šéfkuchaři doporučují tuto houbu kombinovat zejména s telecím masem či rybou. Pokud jste opravdu velký gurmán a troufáte si připravit bažanta, tak určitě nevynechejte smrže obecného. Výborně však dochutí i těstoviny či rizoto.

 

Čirůvka májová (májovka)


Další houba, která se začíná vyskytovat právě v tomto čase. Ne nadarmo nese v sobě jméno ,,májová”. Jelikož však bývá kratší zima, její výskyt je znát již v dubnu. Velmi dobře se jí daří na okraji listnatých lesů, v křovinách a na travnatých stráních. Ojediněle se vyskytuje také v červnu a v červenci v některých oblastech. Je potřeba si však dávat pozor, abyste si ji nespletli. Svým vzhledem a barvou připomíná závojenku olovovou. Tato houba je však prudce jedovatá. Při sběru opravdu zvyšte opatrnost.

 

clanok-jarne-huby-cirovnica-majova-majovkaZdroj: commons.wikimedia.org

Májovka má vynikající chuť a také s ní lze připravit různé pokrmy. Mezi úplné klasiky patří smaženice. Připravte si snídani z této houby a přidejte k tomu ještě jemně opečenou slaninu a smetanu. Nedělní polévka ochucená májovkou je tou správnou volbou pro celou rodinu či nečekané návštěvy. Pokud potřebujte udělat pouze jednoduchou omáčku k jídlu, určitě sáhněte i po této houbě. Dodá jídlu ten správný punc originality.

 

Ucho Jidášovo - Bolcovitka


V neposlední řadě nesmíme zapomenout na houbu, která nese název bolcovitka. Pokud je teplejší zima, je potřeba se v lesích poohlédnout právě po této houbě. Můžete ji najít na odumřelém dřevě černého bezu. To je místo, kde se jí nejvíce daří. Při teplotách pod nulou zastaví svůj růst a počká si na teplejší počasí. Takže její výskyt je možný od jara až do zimy. Někteří mohou tuto houbu znát pod jiným názvem, a to je jidášovo ucho.

 

clanok-jarne-huby-uchovec-bazovy-judasove-uchoZdroj: commons.wikimedia.org

Prakticky tato houba nemá nějak výraznou chuť. Avšak má úplně jiné přednosti. Je bohatá na množství vitamínů a minerálů. Takže pokud trpíte bolestmi žaludku, máte problémy se zažíváním, vysokým cholesterolem v krvi či trombózou, měli byste sáhnout po této houbě a zařadit ji do vašeho jídelníčku. Je velmi oblíbená zejména v čínské kuchyni a tvoří základní surovinu při přípravě jakékoliv polévky. Je skvělým doplňkem do rizota či k masu. Vysokou hodnotu má i v sušeném stavu.

Při sbírání hub je potřeba být obzvlášť opatrný. Dobře si nastudujte, co sbíráte. Výsledek v podobě chutného jídla však určitě stojí za to.

 

Autor: Ivana Maslenová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení